NovoFerrin™

Doplněk stravy

NovoFerrin™ 30+15 kapslí

NovoFerrin™ 30+15 kapslí

Unikátní liposomální forma železa ve spojení s vitaminy C a D.

Nyní AKCE: 30 + 15 kapslí ZDARMA!

Říká se, že člověk je tím, co sní. Pravdou však zůstává, že člověk je jen tím, co jeho tělo dokáže vstřebat.

 • Obsahuje unikátní formu liposomálního železa, po které vám nebude špatně.
 • Vysoká biologická dostupnost (vstřebatelnost).
 • Unikátní forma železa LipoFer® zajišťuje několikanásobně vyšší vstřebatelnost (in vivo test) než je u jiných forem železa.
 • Nedráždí trávicí trakt a je bez železité pachuti.


Výhodná nabídka: 3 x NovoFerrin za 375 Kč (ušetříte 192 Kč)

Vhodné pro celiaky – bez lepku

Balení: 45 kapslí

Cena za denní doporučenou dávku: 4,20 Kč

189 Kč s DPH

Cena KLUB: 160 Kč ?

- +

Přípravky s obsahem železa se užívají zejména pro podporu tvorby červených krvinek a hemoglobinu. Každý, kdo má zkušenost s užíváním přípravků s obsahem železa ví, že se po některých formách železa dělá nevolno.

Železo je pro lidský organismus nepostradatelné v mnoha transportních a enzymatických systémech, především však v dýchacím řetězci pro přenos kyslíku mezi tkáněmi. Aktuální množství železa v těle je u dospělého člověka mezi 3-4 gramy, denně lidské tělo ztrácí 1-2 mg železa, které je nutné doplnit v potravě. Z důvodu dietních chyb, lékových interakcí nebo genetickou poruchou regulačních proteinů může dojít ke snížení resorpce (vstřebání) železa organismem. Jeho nedostatek způsobuje únavu, ospalost, kruhy pod očima. 
Doplnění příjmu běžnými formami železa je často provázeno nežádoucími účinky jako je železitá pachuť v ústech, nevolnost, nechutenství aj. Řešením je zamezení kontaktu železa se sliznicemi žaludku a střev. Technicky je toto proveditelné mikronizací železa a liposomálním obalením takto mikronizovaných částeček. K výrobě liposomu je použit slunečnicový lecithin. Liposomální obal tak zamezí kontaktu se sliznicemi a efektivně, bez vedlejších účinků, až několikanásobně navýší schopnost vstřebávání železa organismem.

ZDROJ ŽELEZA, VITAMINU C a D. 

Doplněk stravy NovoFerrin™ doporučujeme pro obsah 

 • železa:
 • pro podporu normální tvorby červených krvinek a hemoglobinu a přenosu kyslíku v těle
 • pro snížení míry únavy a vyčerpání
 • pro podporu normálního energetického metabolismu
 • pro podporu normální funkce imunitního systému
 • pro těhotné a kojící ženy
 • vitaminu C:
 • pro podporu vstřebávání železa
 • pro správnou funkci imunitního systému 
 • vitaminu D:
 • který se podílí se na procesu dělení buněk
 • podporuje dobrou funkci imunitního systému

Dotazy

Váš dotaz byl odeslán.
Položit dotaz
Skrýt formulář
Captcha

od Hana Pröschlová | 2018-08-05 22:03:28

Dobrý den, zajímalo by mne, z jakého důvodu není přípravek NovoFerrin vhodný pro děti do tří let. Dcerka (brzy dva roky) má problémy s bříškem a navíc má nedostatek železa.
Pokud jde kapsle vysypat, mohla bych jí to prodávat?
Děkuji za odpověď

Barny's

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Produkt Barny´s NovoFerrin™ je doplňkem stravy spadajícím do legislativy potravin a dle předpisů ČR a EU se na něm musí povinně uvádět věta, že není určen pro děti do 3 let.
Pro zajištění optimálního účinku je liposomální železo v podobě prášku plněno do želatinové kapsle, aby ke vstřebávání docházelo v určitém místě trávicího traktu. U osob s polykacími obtížemi je možné kapsle namočit a počkat až změknou nebo vysypat s tím, že účinek může být nižší. Je možné doplněk stravy zamíchat do jídla, např. jogurtu. Mikronizovaný LipoFer® nedráždí trávicí trakt a je bez železité pachuti, velmi dobře se snáší a díky lecithinovým mikrokapsličkám se až 5x lépe vstřebává.

S přáním hodně zdraví
Team Barny's

od Tomáš | 2018-05-11 12:53:15

Dobrý den, želatina ve složení je živočišného či rostlinného původu?
Děkuji za odpověď.

Barny's

Vážený pane Rucki,
Želatina v doplňcích stravy Barny´s je vždy živočišného původu. Slovo želatina je dle právních předpisů o potravinách a doplňcích stravy používáno pouze pro živočišnou surovinu, musí mít kromě jiného certifikáty o původu včetně BSE.

od Jakub | 2018-04-23 08:21:27

Užívám lék s obsahem železa a po každé dávce mi je nevolno. Můžete mi garantovat, že po přípravku Barny´s Novoferrin to bude lepší?

Barny's

Nezmiňujete se jaký lék s obsahem železa Vám lékař předepsal. Existují přípravky starého typu (tzv. dvojmocné železo), ale jsou k dispozici i modernější, tzv. trojmocné formy železa. Trojmocná forma železa je pro organizmus biologicky dostupnější a proto je možné snížit množství podávaného železa v denní dávce a tím snížit vedlejší účinky. Když železo prochází žaludkem, tak dráždí žaludeční sliznice a tím může způsobit žaludeční nevolnost, kterou popisujete. V případě přípravku Barny´s NovoFerrin™ je všechno jinak. Je naprosto bez vedlejších účinků a nezpůsobí žaludeční nevolnost a vlastně ani nemůže. Barny´s NovoFerrin™ je trojmocné železo obalené v lipozomu a žaludkem tedy jenom prochází v ochranném plášti, žaludeční sliznici nedráždí a ani to není možné. Železo se vstřebává až ve střevě (vstřebávání železa je regulováno střevní sliznicí) a tím je zajištěna maximální biologická dostupnost (vstřebatelnost), a to až 5 x vyšší než u jiných forem železa.

stránka: 1

Certifikáty a studie

Cert

Nové poznatky
o metabolizmu železa

World Journal of
Gastroenterology

12 dalších produktů ve stejné kategorii: