NovoFerrin™

Doplněk stravy

NovoFerrin™ 30 kapslí

NovoFerrin™ 30 kapslí

Jediná forma železa, po které vám není špatně!

Podívejte se na krátký film:

VIDEO

Říká se, že člověk je tím, co sní. Pravdou však zůstává, že člověk je jen tím, co jeho tělo dokáže vstřebat.

  • Obsahuje unikátní formu liposomálního železa, která nezatěžuje organismus.
  • Vysoká biologická dostupnost.
  • Až 5x účinnější železo.
  • Bez železité pachuti. 

Spolu s vitamínem C a D přispívá ke správnému fungování imunitního systému.

Výhodná nabídka: 3 x NovoFerrin za 375 Kč (ušetříte 192 Kč)

Vhodné pro celiaky – bez lepku

30 kapslí

189 Kč s DPH

Cena KLUB: 160 Kč ?

- +

Přípravky s obsahem železa se užívají zejména z důvodu chudokrevnosti pro podporu tvorby krevního barviva. Každý kdo  má zkušenost s užíváním přípravků s obsahem železa ví, že se po nich dělá nevolno.

Železo je pro lidský organismus nepostradatelné v mnoha transportních a enzymatických systémech, především však v dýchacím řetězci pro přenos kyslíku mezi tkáněmi. Aktuální množství železa v těle je u dospělého člověka mezi 3-4 gramy, denně lidské tělo ztrácí 1-2 mg železa, které je nutné doplnit v potravě. Z důvodu dietních chyb, lékových interakcí nebo genetickou poruchou regulačních proteinů může dojít ke snížení resorpce železa organismem. Jeho nedostatek způsobuje únavu, ospalost, kruhy pod očima a může vést až k chudokrevnosti. 
Doplnění příjmu běžnými formami železa je často provázeno nežádoucími účinky jako je železitá pachuť v ústech, nevolnost, nechutenství, křeče v břiše, průjem nebo zácpa. Řešením je zamezení kontaktu železa se sliznicemi žaludku a střev. Technicky je toto proveditelné mikronizací železa a liposomálním obalením takto mikronizovaných částeček. Liposomální obal tak zamezí kontaktu se sliznicemi a efektivně, bez vedlejších účinků, až několikanásobně navýší schopnost resorpce železa organismem.

Užívání přípravku NovoFerrin™ doporučujeme pro:
• podporu normální tvorby červených krvinek a hemoglobinu a přenosu kyslíku v těle
• snížení míry únavy a vyčerpání (pro podporu normálního energetického metabolismu)
• pro podporu normální funkce imunitního systému
• pro těhotné a kojící ženy

ZDROJ ŽELEZA, VITAMINU C a D. Unikátní forma liposomálního železa – LipoFer® zajišťuje až 5x vyšší vstřebatelnost (in vivo test), než je u jiných forem železa. Další výhodou přípravku je, že nedráždí trávicí trakt a je bez železité pachuti. 

Dotazy

Váš dotaz byl odeslán.
Položit dotaz
Skrýt formulář
Captcha

od Hana Pröschlová | 2018-08-05 22:03:28

Dobrý den, zajímalo by mne, z jakého důvodu není přípravek NovoFerrin vhodný pro děti do tří let. Dcerka (brzy dva roky) má problémy s bříškem a navíc má nedostatek železa.
Pokud jde kapsle vysypat, mohla bych jí to prodávat?
Děkuji za odpověď

Barny's

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Produkt Barny´s NovoFerrin je doplňkem stravy spadajícím do legislativy potravin a dle předpisů ČR a EU se na něm musí povinně uvádět věta, že není určen pro děti do 3 let.
Pro zajištění optimálního účinku je liposomální železo v podobě prášku plněno do želatinové kapsle, aby ke vstřebávání docházelo v určitém místě trávicího traktu. U osob s polykacími obtížemi je možné kapsle namočit a počkat až změknou nebo vysypat s tím, že účinek může být nižší. Je možné doplněk stravy zamíchat do jídla, např. jogurtu. Mikronizovaný Lipofer® nedráždí trávicí trakt a je bez železité pachuti, velmi dobře se snáší a díky lecithinovým mikrokapsličkám se až 5x lépe vstřebává.

S přáním hodně zdraví
Team Barny's

od Tomáš | 2018-05-11 12:53:15

Dobrý den, želatina ve složení je živočišného či rostlinného původu?
Děkuji za odpověď.

Barny's

Vážený pane Rucki,
Želatina v doplňcích stravy Barny´s je vždy živočišného původu. Slovo želatina je dle právních předpisů o potravinách a doplňcích stravy používáno pouze pro živočišnou surovinu, musí mít kromě jiného certifikáty o původu včetně BSE.

od Jakub | 2018-04-23 08:21:27

Užívám lék s obsahem železa a po každé dávce mi je nevolno. Můžete mi garantovat, že po přípravku Barny´s Novoferrin to bude lepší?

Barny's

Nezmiňujete se jaký lék s obsahem železa Vám lékař předepsal. Existují přípravky starého typu (tzv. dvojmocné železo), ale jsou k dispozici i modernější, tzv. trojmocné formy železa. Trojmocná forma železa je pro organizmus biologicky dostupnější a proto je možné snížit množství podávaného železa v denní dávce a tím snížit vedlejší účinky. Když železo prochází žaludkem, tak dráždí žaludeční sliznice a tím může způsobit žaludeční nevolnost, kterou popisujete. V případě přípravku Barny´s Novoferrin je všechno jinak. Je naprosto bez vedlejších účinků a nikdy nezpůsobí žaludeční nevolnost a vlastně ani nemůže. Barny´s Novoferrin je trojmocné železo obalené v lipozomu a žaludkem tedy jenom prochází v ochranném plášti, žaludeční sliznici nedráždí a ani to není možné. Železo se vstřebává až ve střevě (vstřebávání železa je regulováno střevní sliznicí) a tím je zajištěna maximální biologická dostupnost (vstřebatelnost), a to až 5 x vyšší než u jiných forem železa.

stránka: 1

Certifikáty a studie

Cert

Nové poznatky
o metabolizmu železa

World Journal of
Gastroenterology

Videa a prezentace

12 dalších produktů ve stejné kategorii: