HypnoX® MELATONIN 30 kapslí

Doplněk stravy

HypnoX® MELATONIN 30 kapslí

HypnoX® MELATONIN 30 kapslí

Prémiový produkt řady HypnoX® s pečlivě vybranou směsí bylinných extraktů, vitaminů skupiny B, extraktu ze zeleného čaje a melatoninu, který přispívá ke zkrácení doby nutné pro usnutí a ke zmírnění subjektivních pocitů únavy po dlouhé cestě letadlem v důsledku časového posunu (jet lag).

Balení: 30 kapslí

Cena za doporučenou denní dávku: 8,30 Kč

249 Kč s DPH

Cena KLUB: 212 Kč ?

Vážení zákazníci, omlouváme se, ale tento produkt není v současnosti na skladě. Můžete jej ale zakoupit v lékárnách nebo v jiném e-shopu.

Již od pradávných dob přisuzovali lidé zásadní roli spánku. Díky kvalitnímu a dostatečnému spánku můžeme podpořit svoji imunitu, naladit metabolismus, zlepšit si paměť a efektivněji pracovat přes den. Dostatek spánku je totiž nesmírně důležitý pro dobití energie, odplavení stresu a regeneraci organismu.

Problémy s usínáním a všeobecně se spánkem patří mezi další faktory, které nám znepříjemňují život. Změněná pracovní doba, práce na noční směny, nadměrné používání umělého osvětlení a elektroniky v nočních hodinách, a další faktory můžou nechtěně ovlivnit fyziologické vylučování hormonu melatoninu.

Melatonin – jakou funkci hraje v našem těle?

Melatonin je tělu vlastní látka, která se vyskytuje u řady organismů včetně savců. Je to hormon přirozeně produkovaný v epifýze (šišince) našeho mozku. Jeho hlavním úkolem je přenos informace cirkadiálního rytmu světla a tmy do celého organismu. Zjednodušeně, ovlivňuje naši schopnost přizpůsobit svůj spánek střídání denní doby čili má na starosti regulaci spánku. V průběhu roku se s měnící délkou světelné a tmavé fáze dne mění i produkce melatoninu. Melatonin se začne vylučovat zhruba mezi 21.00 a 22.00 hodinou a vrcholu dosahuje mezi 2:00 až 4.00 hodinou ranní. Ale pro jeho tvorbu je důležitá především absence světla o vlnové délce 460-480 nm. Takže reální vyplavování tohoto hormonu do krve je opravdu zhruba 2 hodiny poté, co zhasneme veškeré zářivky, vypneme monitory, telefony nebo televizi. V průběhu roku se s měnící délkou světelné a tmavé fáze dne mění i produkce melatoninu.

V dnešním moderním světě dochází ke zkreslování fotoperiodických vstupů kvůli používání umělého osvětlení, pracovním i společenským požadavkům.

Kdy se doporučuje užívání:

 • Při syndromu „jet lag“
 • Při střídavých pracovních směnách (noční směny)
 • Ve vyšším věku
 • Při potížích s usínáním

 Syndrom „jet lag“ vzniká v v důsledku pomalé adaptace biologického časového systému organismu na nové časové uspořádání po přeletu přes několik časových pásem. Vnitřní spouštěcí mechanismy navozující spánek a bdělost nejsou v souladu s fázemi vnějšího prostředí. K symptomům patří nekvalitní spánek během změněného načasování spánkové fáze, zpoždění usínání (po letu ve východním směru), předčasné vstávání (po letu v západním směru) a přerušovaný spánek.

Změněná pracovní doba, zejména u pracovníků na nočních směnách vyvolává obecně zdravotní problémy, mezi které může patřit zkrácený, přerušovaný spánek. Tyto problémy můžou být následkem nutností dodržovat režim, který je mimo přirozené nastavení organismu.

Schopnost tvorby melatoninu se ale s narůstajícím věkem také postupně snižuje. Je to jeden z důvodů zvýšeného výskytu zkráceného spánku ve vyšším věku. Podávání přípravků nebo doplňků stravy s obsahem melatoninu vede u těchto osob k ustálení spánkové doby a k lepší kvalitě spánku.

U osob se sníženou hladinou melatoninu v krvi, osob se změněným biorytmem, osob překonávající strach a stres z myšlenky, že zase neusnou, je nesmírně důležité odstranit všechny vnější příčiny.

Barny´s HypnoX® MELATONIN

Všechny složky produktu byly pečlivě vybrány s přihlédnutím k jejich pozitivnímu vlivu na lidský organismus. Kombinace 12 aktivních látek umožňuje docílit jejich současného působení v oblasti podpory zdravé spánkové hygieny. Přidání melatoninu k této směsi zaručuje lepší výsledný efekt, neboť přispívá ke zkrácení doby potřebné k usnutí.

Barny´s HypnoX® MELATONIN obsahuje:

melatonin pro lepší výsledný efekt, neboť přispívá ke zkrácení času potřebného k usnutí,

extra silnou směs bylin:

 • kozlík lékařský pro nerušený a zdravý spánek,
 • meduňka lékařská pro snadnější usínání,
 • chmel otáčivý pro uklidňující účinek při usínání,
 • mučenka pletní pro klidný spánek,
 • levandule úzkolistá pro kvalitu spánku, relaxaci a duševní pohodu,

Kozlík je rostlina odedávna používaná v lidovém léčitelství při problémech s nedostatečným a nekvalitním spánkem. Už naše prababičky věděly, že pár kapek baldriánové tinktury uklidní a připraví tělo k spánku. Název Valeriana officinalis vychází z latinského valere - být zdravý, silný, cítit se dobře. Kořen kozlíku má kromě uklidňujících účinků i pozitivní účinky na trávení a celkově přispívá k relaxaci organismu.

Chmel otáčivý (Humulus lupulus) se užívá při mírných problémech s nekvalitním spánkem již odpradávna. Chmel obsahuje silice, vitaminy skupiny B, flavonoidy a hlavně, vysoké procento hořčin. Podobně jako kozlík podporuje trávení, má uklidňující účinky a podporuje dobrou činnost nervové soustavy, proto je jejich vzájemná kombinace na místě.

Další bylinkou, která se vyskytuje v produktech na spaní je meduňka lékařská. Pro svou vůni i chuť je velice oblíbená nejenom jako léčivka do směsí na spaní, ale i jako lahodné koření do připravovaných pokrmů. Obsahuje silice, které pozitivně ovlivňují trávení, hlavně v období stresu, kdy dochází ke křečovitým stavům. Má zklidňující účinky a pomáhá navodit pocit relaxace, duševní pohody a přivodit spánek.

Rovněž nať mučenky vykazuje zklidňující účinky, přináší zdravý spánek a emoční komfort.

Levandule úzkolistá obsahuje mnoho esenciálních olejů, z nichž některé mohou ovlivnit kvalitu spánku navozením relaxace a duševní pohody.

Rostlina s názvem čajovník čínský je známější pod názvem „zelený čaj“. V posledních několika desetiletích si získal mnoho pozitivních ohlasů, zejména pro svůj obsah aktivní látky L-theaninu. Jde o aminokyselinu s pozitivním účinkem v oblasti podpory hladin konkrétních neurotransmiterů (přenášečů) v mozku a přispívá ke stavu relaxace v mozku. 

vitaminy skupiny B:

 • thiamin (vitamin B1) , riboflavin (vitamin B2), niacin (nikotinamid, vitamin B3), vitaminy B6 a B12 ke správnému fungování nervového systému, správné funkci psychiky a ke snížení míry únavy a vyčerpání,

a extrakt z listů zeleného čaje se 40 % obsahem L-theaninu pro kognitivní i duševní zdraví a dobrý spánek.

Produkt Barny´s HypnoX® MELATONIN je vhodný:

 • pro osoby, které chtějí zlepšit svoji spánkovou hygienu,
 • pro osoby, které mají problémy s usínáním a všeobecně s nedostatkem spánku a odpočinku,
 • pro osoby zažívající pracovní stres, vypětí, psychickou nepohodu a z toho vyplývajícím nekvalitním spánkem,
 • pro osoby se zkráceným nebo přerušovaným spánkem,
 • pro osoby pracující ve střídavých pracovních směnách (noční směny),
 • pro osoby pod vlivem stresu, že „zase“ neusnou,
 • pro osoby s narušeným biorytmem,
 • pro osoby, které často cestují a po přeletu překonávají střídaní časových pásem a trpí syndromem „jet lag“.

Dotazy

Váš dotaz byl odeslán.
Položit dotaz
Skrýt formulář
Captcha

V tuto chvíli nejsou žádné dotazy